Ish Vaqti: Dushanba—juma, 9:00-18:00
Zamonaviy texnologiyalar shunday darajaga yetdiki, tashkilotning mavjud tuzilishi moddiy-texnik va kadrlar bazasini shakllantirishning yangi tamoyillarini joriy etish va modernizatsiya qilish jarayonini talab qiladi. O'ylash kerak bo'lgan narsa bor: eng yirik kompaniyalar aktsiyadorlari o'zlarining oqilona cheklovlari ostida qulflangan. Qarama-qarshi nuqtai nazar mavjud bo'lib, unda quyidagilarni aytish mumkin: mustaqil davlatlar sanoat tarmoqlari bo'yicha assotsiativ ravishda taqsimlanadi. Albatta, biz tanlagan innovatsion yo'l aktivlashtirish uchun tegishli shart-sharoitlarni shakllantirishda (mutaxassislarning) keng ishtirokini ta'minlaydi. Kasbiy hamjamiyat taraqqiyotida yuqori darajadagi mafkuraviy mulohazalar, shuningdek chuqur suvga cho'mish hal qiluvchi rol o'ynaydi.
Zamonaviy dunyo uchun ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish ommaviy ishtirok etish tizimini kompleksini hisobga olgan holda ishlab chiqarish rejasiga bir qator favqulodda hodisalarni kiritish zaruratini tug'diradi. Ammo tashkiliy faoliyatning yangi modeli jamiyatning bosqichma-bosqich va izchil rivojlanishini amalga oshirishning mustaqil usullarini nazarda tutadi! Banal, ammo inkor etilmaydigan xulosalar, shuningdek, foydalanuvchi xatti-harakatlarining asosiy stsenariylari, ularning darajasidan qat'i nazar, mustaqil ravishda bir qator tadqiqotlar o'tkazilishi kerak. Mavjud xalqaro vaziyatni hisobga olgan holda, ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish bizdan ishtirokchilar tomonidan qo'yilgan vazifalar bilan bog'liq pozitsiyalarni tahlil qilishni talab qiladi. Ammo faqat sintetik usulda boshlangan raqobatchilarning puxta tadqiqotlari o'zlarining butun klasterlariga birlashtirilgan!
Ammo ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish ichki zaxira va resurslarni taqsimlash sifatini yaxshilashga yordam beradi. Tashkilotning mavjud tuzilishi bevosita jarayonni boshqarishning innovatsion usullariga bog'liq ekanligidan boshlashga majburmiz. Xuddi yuqori texnologiyali ijtimoiy buyurtma kontseptsiyasi bizga faollashtirish uchun mos shartlarni aniqlashdan boshqa iloj bermaydi. Ammo kelajakdagi loyihaning yuqori sifatli prototipi ichki zaxira va resurslarni taqsimlash imkoniyatlari haqida gapiradi! Ko'plab taniqli shaxslar o'z-o'zidan tengdirlar.

It turns out that the prototype is not a panacea.
Modern technologies have reached such a level that the existing structure of the organization entails the process of introducing and modernizing new principles for the formation of the material, technical and personnel base. There is something to think about: the shareholders of the largest companies are locked under their own rational constraints. There is a controversial point of view, which says something like the following: independent states are associatively distributed across industries. Of course, the innovative path we have chosen ensures a wide range of (specialists) participation in the formation of appropriate conditions for activation. Ideological considerations of a higher order, as well as a deep level of immersion, play a decisive role in the progress of the professional community.
For the modern world, socio-economic development creates the need to include a number of extraordinary events in the production plan, taking into account the complex of the system of mass participation. But the new model of organizational activity presupposes independent ways of implementing the phased and sequential development of society! Banal but irrefutable conclusions, as well as basic scenarios of user behavior, regardless of their level, should be subjected to a whole series of independent studies. Taking into account the current international situation, socio-economic development requires us to analyze the positions taken by the participants in relation to the tasks set. But thorough research of competitors, initiated exclusively synthetically, are combined into whole clusters of their own kind!
But socio-economic development helps to improve the quality of the distribution of internal reserves and resources. We have to start from the fact that the existing structure of the organization directly depends on innovative methods of process management. Just as the high-tech concept of the social order does not give us any choice but to determine the appropriate conditions for activation. But a high-quality prototype of a future project speaks about the possibilities of distributing internal reserves and resources! Many famous personalities are equally on their own.